Granit jasny Alaska White

Alaska White to granit który głównie jest importowany z Indii, choć występuje również pod tą samą nazwą na przykład w Brazylii. Wydobywa się go głównie w północno-zachodniej części Indii.

Nazwy alternatywne tego indyjskiego granitu to: Antico Silver, Avian White, Antico Cream

KOLORYSTYKA

Wyróżnia go przeważająca ilość odcieni bieli, dzięki czemu ma bardzo szerokie zastosowanie. Białe tło z szarymi i czarnymi żyłkami, idealnie komponuje się z kontrastowymi elementami kuchni czy łazienki.

Najbardziej atrakcyjne płyty z granitu Alaska White mają jasne, świetliste tło, które łączy odcienie srebra i bieli. Płyty te mają ładny rozkład neutralnych odcieni równomiernie rozłożonych w przyjemny wzór, od jaśniejszych neutralnych do ciemnych brązów, czerni i szarości.

ZASTOSOWANIE

Jest to stylowy kamień naturalny, elegancki a jednocześnie z możliwością zastosowania jako wykończenie wnętrz. Można go stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Granit ten odpowiednio zaimpregnowany nie ma podatności na brudzenie, a utrzymanie go w dobrej kondycji jest stosunkowo łatwe.

Ten biały i niepowtarzalny granit występuje na rynku w wielu formach jako bloki, pasy, płyty oraz płytki. Pasy granitowe Alaska White najczęściej posiadają grubości 2cm, 3cm, 5cm, 6cm.