Granit to kamień, który może być wydobywany na całym świecie, lecz to właśnie granit indyjski jest jednym z najpiękniejszych, jaki można zobaczyć. Cechuje go wyjątkowa kolorystyka, a także nieskończona liczba faktur. Kolory, w których najczęściej występuje to czerwony, różowy, brązowy, biały i czarny. 

Kamień indyjski jest niedrogi, trwały, mocny oraz niezwykle piękny. Posiada on również wysokie parametry fizyko-chemiczne i cechy użytkowe wymagane w polskich warunkach klimatycznych. Nie są w stanie zaszkodzić mu niesprzyjające czynniki atmosferyczne, takie jak wiatr, śnieg czy deszcz. Jego wytrzymałość i odporność na zarysowania i odkształcenia sprawia, że to “kamień na całe życie”.

Indie są największym eksporterem kamienia na świecie i aż 80-85% lokalnego granitu na całym świecie pochodzi właśnie stamtąd. Również w Polsce i wśród naszych klientów granit indyjski cieszy się ogromną popularnością. Obecnie na stronie gbunited.pl mamy wiele granitów pochodzących z Indii. W ofercie naszej hurtowni indyjskiego granitu znajdą Państwo płyty, bloki, nagrobki, pasy i elementy gotowe na inwestycje. Wśród dostępnych granitów indyjskich naszymi bestsellerami są Viscont White oraz Vizag Blue.

Naturalne kamienie indyjskie, z racji swojego pięknego i eleganckiego wyglądu, wykorzystywane są często na okładziny ścian i podłóg,  parapety wewnętrzne lub zewnętrzne, ale też na różnego rodzaju meble oraz dekoracje, jak również nagrobki. Granit indyjski stanowi elegancki dodatek do każdego wnętrza, ale może też dominować w całym pomieszczeniu, takim jak łazienka, kuchnia czy jadalnia.