Lada dzień wyczekiwana dostawa KWARCU

12 Kwi 2022

Lada dzień na naszym magazynie w Gdyni pojawi się dość sporo rodzajów konglomeratów kwarcowych, o wysokiej jakości.

Dla części z Państwa jest to produkt znany, a część z Państwa odkrywa jego korzystne walory, których zresztą jest wiele. Z pewnością jest to produkt z potencjałem o czym przekonały nas zagraniczne rynki, gdzie sprzedaż notuje mocne wzrosty. Chętne osoby zapraszamy do kontaktu już teraz. Wraz z dostawą pojawią się u nas również próbniki potwierdzające klasę i poziom wykonania materiału. 

Zachęcamy zatem do zapoznania ze zbliżającą się dostawą (link), oraz pierwszą częścią materiałów na temat tego materiału.  

Konglomerat kwarcowy -  wyglądem przypomina kamień naturalny. Składa się on z naturalnych piasków kwarcowych, pigmentu, wysokiej jakości żywica poliestrowa oraz granulat szkła i zwierciadeł lub naturalne granity.


Kwarc jest podstawą konglomeratów kwarcowych. Występuje w postaci drobnego piasku lub granulatu.  Dzięki zastosowaniu dokładnie przygotowanego kwarcu wzrasta wytrzymałość konglomeratu. Do nadawania koloru w bardzo małych ilościach używany jest pigment. Zastosowanie to pozwala na tworzenie wzorów i typów, które w naturze nie występują lub zdobycie ich w postaci kamienia naturalnego np. płyt granitowych jest niezwykle trudne oraz kosztowne. Elementem wiążącym ze sobą oraz nadającym właściwości odpowiedzialne za twardość i wytrzymałość jest żywica poliestrowa. Wykończenie to nadaje wysoką plamoodporność i niską nasiąkliwość.


Konglomerat cechuje się bardzo wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz długą żywotnością. Idealnie nadaję się na blaty kuchenne. Dzięki bardzo łatwej obróbce istnieje możliwość wykonywania ociekaczy, rowków.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię