Warnung Auf dieser Website werden Cookies verwendet, um die bestmögliche Benutzerfreundlichkeit zu gewährleisten. Wenn Sie fortfahren, gehen wir davon aus, dass Sie damit einverstanden sind, Cookies von dieser Website zu erhalten. OK
Die Angebote sind zu Einzelhandelspreisen angegeben, fragen Sie nach Granit-Großhandelspreisen

Granit na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie

09 Feb. 2022

Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2022 wszystkie kamienie do gry w Curling pochodzą z niezamieszkałej szkockiej wyspy Ailsa Craig. Są wykonywane ręcznie w warsztacie Kays Curling w hrabstwie Ayrshire.  Kamień do gry wytwarzany jest z dwóch różnych granitów. 

All images by Andrew Buchanan

Kays Curling została założona w 1851 roku i dostarcza kamienie do curlingu na Zimowe Igrzyska Olimpijskie od Igrzysk w Chamonix w 1924 roku. Dyrektorem firmy jest 72-letni Jimmy Wyllie, który rozpoczął tam pracę w wieku 15 lat. W programie BBC Radio Good Morning Scotland powiedział - „Książki historyczne mówią nam, że kamienie do curlingu są wytwarzane z materiału pochodzącego z  Ailsa Craig prawdopodobnie od co najmniej 200 lat. (..) Na wyspie znajdują się dwa rodzaje granitu i już od dawnych czasów wykonywano je w ten sposób..”. 

GB United news granit na Olimpiadzie Pekin 2022 - wyspa
GB United news granit na Olimpiadzie Pekin 2022 - wyspa

Granit Common Green jest używany do głównego korpusu, zanim zostanie dodany granit Blue Hone. Wizualnie granit Common Green można porównać do dostępnego na naszym magazynie kamienia Kuppam Green, a granit Blue Hone do kamienia o podobnej kolorystyce - Negro Carbon.

Średni czas produkcji jednego kamienia do gry to godzina. Każdy z nich musi być sprawdzony pod kątem kształtu oraz równowagi, aby spełniał wszystkie normy Olimpijskie.

GB United news granit na Olimpiadzie Pekin 2022 - praca
GB United news granit na Olimpiadzie Pekin 2022 - sprawdzanie
GB United news granit na Olimpiadzie Pekin 2022 - gotowe kamienie
GB United news granit na Olimpiadzie Pekin 2022 - obrobka
Kommentare

Keine Beiträge gefunden.

Rezension verfassen